Lulanki

Wraz z narodzeniem dziecka zaczyna się powolny, długoletni proces budowania więzi w rodzinie, wzajemnego poznawania i uczenia się. Zajęcia „Lulanki, Śpiewanki, Przytulanki…” są autorskim programem Instytutu Małego Dziecka, który realizujemy od sierpnia 2016 roku. Stanowią odpowiedź na potrzeby mam małych dzieci, które chcą budować emocjonalną więź z dzieckiem, poszerzać wiedzę o rozwoju dzieci oraz rozwijać kompetencje rodzicielskie.

W ramach spotkań Lulanek mamy mają okazję:

  • budować fizyczną i emocjonalną więź z dzieckiem,
  • rozwijać umiejętności rozpoznawania i uwzględniania dziecięcych potrzeb,
  • relaksować i wyciszać dzieci poprzez śpiewanie kołysanek, bujanie oraz masaż Shantala,
  • poznawać różne zabawy i niecodzienne zabawki, które wspierają rozwój i uczenie się dzieci w pierwszym roku życia,
  • rozmawiać na ważne tematy związane z opieką i wychowaniem,
  • nawiązywać kontakty z innymi mamami, wymieniać się doświadczeniami i pomysłami oraz poznawać sposoby redukowania stresu i napięcia wynikającego z nowej sytuacji życiowej.

Dla mam spotkania są przyjaznym miejscem wsparcia i pomocy na początku ich rodzicielstwa, gdzie mają możliwość bycia w grupie, która ma podobne przeżycia, potrzeby oraz wyzwania. Uczestnictwo w zajęciach jest też okazją do wyjścia z domu, oderwania się od codzienności oraz szansą na rozwój i ciekawe spędzenie czasu z dzieckiem.

Z perspektywy dzieci spotkania tworzą warunki do fizycznego, emocjonalnego, społecznego oraz poznawczego rozwoju w pierwszym roku życia. W czasie spotkań dzieci mają okazję do budowania i rozwijania relacji z rodzicem, do pierwszych spotkań w grupie innych dzieci, także do ciekawych doświadczeń i zabawy.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w małej grupie (13 rodziców i 13 dzieci) i trwają 1h 30 minut. Spotkania mają swoje rytuały i stały rytm, który daje dzieciom i rodzicom poczucie bezpieczeństwa.

Program zajęć jest dostosowany do wieku i możliwości rozwojowych dzieci oraz potrzeb mam.

Każde zajęcia prowadzone są przez specjalistki (psycholożki, pedagożki) z wieloletnim doświadczeniem w pracy z małymi dziećmi i ich rodzicami.

Udział w jednych zajęciach kosztuje 50 zł

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko dziecka*
Data urodzenia dziecka*
Termin zajęć* (Prosimy o wybór spośród poniższych terminów) Poniedziałek 11:30-13:00
Imię i nazwisko rodzica/ opiekuna prawnego*
Nr telefonu*
Adres e-mail*
Skąd się Państwo dowiedzieli o naszej ofercie?
Uwagi

Galeria

Sprawdź również