Bawialnia w Instytucie

Zapraszamy młodsze dzieci do udziału w ostatniej edycji Bawialni w roku 2022 🙂

Bawialnia dla młodszych dzieci:

16.12.22 – piątek, godz. 14.30 -16:00

Zapraszamy do zgłoszenia poprzez poniższy formularz, w którym po wybraniu  formy zajęćBawialnia dla młodszych dzieci  wyświetli się  termin, w którym odbywają się spotkania dla danej grupy wiekowej.

Bawialnia to bezpłatne spotkania dla rodzin z małymi dziećmi od 6 m-ca życia do 3 lat.

 • Bawialnia dla młodszych dzieci w wieku od 6 mcy- do 1,5 lat
 • Bawialnia dla starszych dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat

Bawialnia, to specjalnie zaaranżowana przestrzeń, w której dzieci mają czas na swobodną zabawę, kreatywne działania oraz badanie i eksplorowanie otoczenia. Mają szansę podejmować decyzję, w co i z kim chcą się bawić, a dorosły z ciekawością może podążać za pomysłami dziecka.

Ważnym aspektem wspierania całościowego rozwoju małych dzieci jest zapewnienie im dobrych warunków do kreatywnej zabawy, aktywnego działania, badania i eksplorowania otoczenia, poszukiwania odpowiedzi na interesujące ich tematy oraz rozwijania kontaktów w grupie. Szczególne znaczenie dla dzieci i ich rozwoju ma swobodna zabawa, w czasie której ważne jest działanie i przyjemność z niego, a nie osiągnięcie określonego celu, to zabawa dla samej zabawy. W czasie swobodnej zabawy to dziecko podejmuje decyzję w co i z kim chce się bawić, a dorosły z ciekawością może podążać za pomysłami dziecka.

W Bawialni rodzice będą mieli okazję spędzić czas na wspólnej, przyjemnej zabawie z dzieckiem oraz na rozmowach i wymianie doświadczeń przy kawie z innymi rodzicami. Przestrzeń w Bawialni będzie w taki sposób zaaranżowana, aby była dla dzieci dostępna i ucząca, aby stanowiła źródło zabawy i nauki, relaksu, wspierania ich samodzielności. Dzieci w towarzystwie rodziców będą mogły bawić się w różnych strefach wspierających określone aktywności – strefie czytania i relaksu, spotkań grupowych, strefie konstrukcyjnej, badawczej, wielozmysłowej oraz kreatywnej. Rodziny z małymi dziećmi będą miały dostęp do dobrej jakości zabawek, pomocy edukacyjnych oraz ciekawych książek dla dzieci i rodziców.

Spotkania w ramach Bawialni odbywają się w Instytucie Małego Dziecka im. Astrid Lindgren, ul. Murawa 37C/L4.

Do zobaczenia w Bawialni 🙂

Spotkania „Bawialni” organizowane są w ramach projektu „Lepszy start – wsparcie i wyrównywanie szans życiowych i edukacyjnych małych dzieci” współfinansowanego ze środków Miasta Poznania.

Formularz zgłoszeniowy

  Imię i nazwisko dziecka*
  Data urodzenia dziecka*
  Forma zajęć*

  Termin zajęć (Prosimy o wybór spośród poniższych terminów)* 16.12.22 – piątek, godz. 14.30 -16:00
  Termin zajęć (Prosimy o wybór spośród poniższych terminów)* brak dostępnych terminów
  Imię i nazwisko rodzica/ opiekuna prawnego*
  Nr telefonu*
  Adres e-mail*
  Skąd się Państwo dowiedzieli o naszej ofercie?
  Uwagi:

  Galeria

  Sprawdź również