Bawialnia

Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi w wieku od 1 roku do 2 lat (Bawialnia dla młodszych dzieci) oraz rodziców z dziećmi w wieku od 2 lat do 3,5 lat (Bawialnia dla starszych dzieci) na bezpłatne rodzinne spotkania w Bawialni.

Bawialnia, to specjalnie zaaranżowana przestrzeń, w której dzieci mają czas na swobodną zabawę, kreatywne działania oraz badanie i eksplorowanie otoczenia. Mają szansę podejmować decyzję, w co i z kim chcą się bawić, a dorosły z ciekawością może podążać za pomysłami dziecka.

Ważnym aspektem wspierania całościowego rozwoju małych dzieci jest zapewnienie im dobrych warunków do kreatywnej zabawy, aktywnego działania, badania i eksplorowania otoczenia, poszukiwania odpowiedzi na interesujące ich tematy oraz rozwijania kontaktów w grupie. Szczególne znaczenie dla dzieci i ich rozwoju ma swobodna zabawa, w czasie której ważne jest działanie i przyjemność z niego, a nie osiągnięcie określonego celu, to zabawa dla samej zabawy. W czasie swobodnej zabawy to dziecko podejmuje decyzję w co i z kim chce się bawić, a dorosły z ciekawością może podążać za pomysłami dziecka.

W Bawialni rodzice będą mieli okazję spędzić czas na wspólnej, przyjemnej zabawie z dzieckiem oraz na rozmowach i wymianie doświadczeń przy kawie z innymi rodzicami. Przestrzeń w Bawialni będzie w taki sposób zaaranżowana, aby była dla dzieci dostępna i ucząca, aby stanowiła źródło zabawy i nauki, relaksu, wspierania ich samodzielności. Dzieci w towarzystwie rodziców będą mogły bawić się w różnych strefach wspierających określone aktywności – strefie czytania i relaksu, spotkań grupowych, strefie konstrukcyjnej, badawczej, wielozmysłowej oraz kreatywnej. Rodziny z małymi dziećmi będą miały dostęp do dobrej jakości zabawek, pomocy edukacyjnych oraz ciekawych książek dla dzieci i rodziców.

Spotkania w ramach Bawialni odbywają się w Instytucie Małego Dziecka im. Astrid Lindgren, ul. Murawa 37C/L4.

Zapraszamy do zgłoszenia poprzez poniższy formularz, w którym po wybraniu odpowiedniej formy zajęć (Bawialnia dla młodszych dzieci lub Bawialnia dla starszych dzieci), są wyświetlane terminy, w których odbywają się spotkania dla danej grupy wiekowej. W przypadku chęci zgłoszenia się na więcej niż jedno spotkania, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego osobno dla każdego terminu.

Do zobaczenia w Bawialni!

Spotkania „Bawialni” organizowane są w ramach projektu „Lepszy start – wsparcie i wyrównywanie szans życiowych i edukacyjnych małych dzieci” współfinansowanego ze środków Miasta Poznania.

Formularz zgłoszeniowy

  Imię i nazwisko dziecka*
  Data urodzenia dziecka*
  Forma zajęć*

  Termin zajęć (Prosimy o wybór spośród poniższych terminów)* 23.09.22 – piątek, godz. 14.00 -15.3023.09.22 – piątek, godz. 16.30 -18.00
  Termin zajęć (Prosimy o wybór spośród poniższych terminów)* 13.09.22 – wtorek, godz. 17.15-18.4516.09.22 – piątek, godz. 14.00 -15.3016.09.22 – piątek, godz. 16.30 -18.0027.09.22 – wtorek, godz. 17.15 -18.45
  Imię i nazwisko rodzica/ opiekuna prawnego*
  Nr telefonu*
  Adres e-mail*
  Skąd się Państwo dowiedzieli o naszej ofercie?
  Uwagi:

  Galeria

  Sprawdź również